מרק אספרגוס מוקרם (מקור: weightwatchers)

Cream of Asparagus Soup (זה די מדהים שאפשר למצוא את ספר הבישול של שומרי משקל באנגלית בגוגל-בוקס, הלא כן?)

אספרגוס הוא מבני האצולה של הירקות. מחירו בהתאם (נראה לי שפה בנכר הוא קצת יותר זול מאשר בישראל, אבל עדיין לא זול). בדרך כלל צריך להיזהר בבישולו, כדי לא להפוך אותו למקל נפול. והיום: בונוס. בסוף הרשומה תופיע גם המלצה למנה נוספת של אספרגוס.

חזרה למתכון. חילקנו תחומי אחריות. איילת הייתה אחראית על הקרוטונים, ואני על רוב השאר. שימו לב שאלו קרוטונים גסים יחסית, מלחם מלא ולא מלחם לבן. הוראות חיתןך האספרגוס, לחתיכות של אינטש וחצי אינטש לא מסובכות מדי, אבל קצת מבלבלות. קצת התפרעתי עם הפטרוזיליה מסיבה לא ברורה, מה שלדעת איילת קצת הפריע לטעם הסופי, אז קחו זאת לתשומת לבכם. כמובן שלא הוצאתי את התקרובת מהסיר, אלא השתמשתי בבלנדר-מוט כדי לטחון את המוצקים בתוך הסיר. גם אבקת חלב אין לנו בבית, אז השתמשנו בקצת יותר מחצי כוס חלב 2%. כשהכל היה מוכן, המרק הוגש לשולחן. איילת בתחילה קצת נרתעה מהמיץ לימון, אבל כשטעמה מהקערה שלי הסכימה שאכן לימון מוסיף המון! הכמות, עם זאת, קטנה למדי. מהמצרכים שפורטו במתכון הצלחנו להוציא בקושי ארבע מנות.

היום שאחרי: מכירים את זה שלמרקים יש טעם טוב יותר אחרי שהם יושבים איזה יום במקרר והטעמים "יוצאים" לתוך המרק? אז זהו, שכאן השהייה במקרר לא שיפרה את טעמו, וגם לא פגמה בו. סתם נשאר כשהיה. ואיילת שואלת: למה באמת מרק שישב יום במקרר טעים יותר? האם במסעדות גם כן מגישים מרק מאתמול שטעמו עשיר יותר?

וכמובטח, מתכון נוסף לאספרגוס, מהזיכרון, מהספר "רק אוכל טוב" של איתמר דווידוב (אם אני לא טועה). במקום לחלוט את האספרגוסים במים חמים, לפזר אותם על נייר אפיה בתבנית, להוסיף שום כתוש, מלח, פלפל ושמן זית לפי הטעם, ולאפות בתנור שחומם מראש לטמפרטורה כלשהי (נדמה לי שבאזור ה-175 מעלות צלסיוס) כעשר דקות.

————–

ערכים תזונתיים למנה אחת (בסך הכל 4 מנות): 137 קלוריות, 3 גרם שומן (1 גרם שומן רווי), 21 גרם פחמימות (3 גרם סיבים תזונתיים), 10 גרם חלבון.

2 תגובות לרשומה “ מרק אספרגוס מוקרם (מקור: weightwatchers) ”

  1. [...] This post was mentioned on Twitter by Ayelet Oz, Eran Belinsky. Eran Belinsky said: שתי רשומות חדשות בבלוג האוכל שלנו: מיט בולס http://j.mp/4mHHti מרק אספרגוס מוקרם http://j.mp/6ll0U3 [...]

  2. [...] מרק האספרגוס הגיע גם תורן של הפטריות – מרק משביע שגם מאפשר לשמור [...]

להגיב